Dzień przyjaźni obchodzony jest od wielu lat w kilku południowoamerykańskich krajach, szczególnie w Paragwaju, gdzie w 1958 roku zaproponowano pierwszy Światowy Dzień Przyjaźni – Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

Dane z portali społecznościowych, stworzone początkowo przez branżę kart okolicznościowych, wskazują na ożywienie zainteresowania świętami, które mogło wzrosnąć wraz z rozpowszechnieniem się Internetu, szczególnie w Indiach, Bangladeszu i Malezji. Cyfrowe tryby komunikacji, takie jak Internet i telefony komórkowe mogą być pomocne w popularyzacji zwyczaju, ponieważ pozdrawianie przyjaciół na masową skalę jest teraz łatwiejsze niż wcześniej.

Atrakcje dla dzieci w Białymstoku święto dla dzieci i rodziców.

Dzień Przyjaźni został zainaugurowany przez Joyce Hall, założyciela kart Hallmark w 1930 roku, który miał być 2 sierpnia i dniem, w którym ludzie świętowali przyjaźń świętując święta. Dzień Przyjaźni był promowany w latach 20. przez Stowarzyszenie Narodowe, ale spotkał się z oporem konsumentów, ponieważ był to zbyt oczywisty chwyt reklamowy, aby promować karty okolicznościowe. W latach czterdziestych XX wieku liczba kart Dnia Przyjaźni dostępnych w Stanach Zjednoczonych zmniejszyła się, a święto w dużej mierze tam wymarło. Do chwili obecnej nie ma dowodów na jego przyjęcie w Europie, jednak został on utrzymany przy życiu i zrewitalizowany w Azji, gdzie został przyjęty przez kilka krajów. atrakcje dla dzieci w Białymstoku.

Zabawy po komunii

Szukasz pomysłu na atrakcję dla dzieci – zorganizuj dzień przyjaźni

Pomysł Światowego Dnia Przyjaźni został po raz pierwszy zaproponowany 20 lipca 1958 roku przez dr Ramona Artemio Bracho podczas kolacji z przyjaciółmi w Puerto Pinasco, mieście nad rzeką Paragwaj, około 200 mil na północ od Asuncion w Paragwaju.

Z tego skromnego spotkania przyjaciół narodziła się Krucjata Przyjaźni Świata. Krucjata Przyjaźni Świata jest fundacją, która promuje przyjaźń i społeczność wszystkich ludzi, bez względu na rasę, kolor skóry czy religię. Od tego czasu 30 lipca jest co roku obchodzony w Paragwaju jako Dzień Przyjaźni i został przyjęty przez kilka innych krajów.

Światowa Krucjata Przyjaźni od wielu lat lobbuje na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby uznać dzień 30 lipca za Światowy Dzień Przyjaźni, a w dniu 20 maja Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych postanowiło ogłosić dzień 30 lipca Międzynarodowym Dniem Przyjaźni oraz wezwać wszystkie państwa członkowskie do przestrzegania Międzynarodowego Dnia Przyjaźni zgodnie z kulturą i zwyczajami społeczności lokalnych, krajowych i regionalnych, w tym poprzez działania edukacyjne i uświadamiające.